Interesanti

Jau no šī septembra kārtīgi pacelsies ātrās palīdzības izsaukšanas maksa! Lētāk būšot vairs nesaukt vispār!

Šogad, pieaugot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu darba samaksai, no 1. septembra tiks palielināta arī samaksa par dažādiem dienesta maksas pakalpojumiem. Šodien valdība, visticamāk, pieņems Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos “NMPD maksas pakalpojumu cenrādis”.

NMPD vadītāja Liene Cipule skaidroja, ka tas ir neizbēgams process – ja tiek palielināta brigādē nodarbināto darba stundas likme, tad šis sadārdzinājums ir jāiekļauj mediķu sniegto pakalpojumu izmaksās. Vidēji viena pakalpojuma izmaksas sadārdzināsies par 12 procentiem. Ja dispečers jau pa tālruni konstatē, ka situācija nav dzīvību apdraudoša un pacientam palīdzība būtu jāsaņem pie sava ģimenes ārsta vai pašam vēršoties tuvākajā ārstniecības iestādē, bet slimniekam šādas iespējas nav un viņš lūdz pie viņa atbraukt NMPD brigādi, tad patlaban par šo pakalpojumu tiek prasīti 56,56 eiro.

Bet no septembra šī summa tiks palielināta un sasniegs 62,20 eiro. Dispečeram ir tiesības atteikties nosūtīt brigādi, bet, ja tomēr zvanītājam nav citas iespējas, tad izsaukuma pieteikšanas brīdī viņš tiek informēts gan par to, ka šis būs maksas pakalpojums, gan arī par pakalpojuma cenu.

Par to, ka, iespējams, pacientam būs jāmaksā, viņš var tikt informēts arī tādās situācijās, kas ir neskaidras, un brigāde tiek nosūtīta, lai klātienē izvērtētu pacienta stāvokli. Ja tomēr mediķi nolemj pacientu nogādāt slimnīcā, tādā gadījumā par izsaukumu nav jāmaksā. Taču tas pat vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu