Interesanti

Ļoti nozīmīgi un svarīgi jaunumi visiem autovadītajiem!

Liela daļa autovadītāju nemaz nezina par nesenajām izmaiņām, tieši šī iemesla dēļ atkārtoti par to atgādināsim, lai ikviens zina par būtiskajiem jaunumiem. Šoferīšiem tas tiešām ir jāzina.

Beidzot ir pienācis laiks uzzināt kādas ir šīs jaunākās izmaiņas un kāpēc tās ir ļoti būtiskas ikvienam šoferīšiem un kādēļ šādas pārmaiņam vispār ir tikušas ieviestas.

Iepriekš tika ziņots, ka jau 2019. gada 25. Aprīlī – pašā pēdējā un galīgajā lasījumā Latvijas Saeima apstirpinaja jaunākos likuma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, līdz ar to ir jaunas izmaiņas.

Jaunie likuma grozījumi paredz vairākas izmaiņas, kuras autovadītājiem nāks par labu un beidzot tiek vērtētas kā pozitīvas. Kas tad ir šīs jaunās izmaiņas un ko tās paredza visiem autovadītajiem?Saiemas preses dienests paziņoja, ka transportlīdzekļu vadītajiem vairs nebūs nepieciešamības staipīt līdzi savu vadītaja un reģistracijas apliecību.

Tomēr līdzi uz vietas būs nepieciešams ņemt savu personas apliecinošu dokumentu, ID karte vai pase.

Jaunie likuma grozījumi attiecas uz itin visiem transporlīdzekļu vadītājiem, kuri pārvietojas pa Latvijas teritoriju. Viens no priekšnoteikumiem ir tāds, ka vadītaja aplicībai ir jābūt izsniegtai Latvijā, kā arī pašam transportlīdzklim ir jābūt reģistrētam Latvijā.

Jaunie likuma grozījumi ir labvēlīgi motociklu, mopēdu vadītajiem, jo tagad viņi brīvi varēs pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu, kas savā ziņā ir jaunums, lai pāatrinātu satiksmi sastrēgumu laikā.