Interesanti, Noderīgi

No rītdienas Policija pārbaudīs vai sabiedriskajā transportā visi nēsā maskas, ja nebūs – Lūk, kas notiks…

Sākot ar 15. maiju Rīgas pašvaldības policija pilnībā veiks pārbaudes, kuras notiks sabiedriskajots transportos. Tas tiks darīts ar mērķi, lai pārbaudīti, vaicilvēki lieto deguna un mutes aizsegus (šalles, maskas, palagus, respiratorus u.c) sabiedriskā transporta brauciena jeb izmantošanas laikā.

Visas pārbaudes tiks veiktas sadarbībā ar Rīgas satiksmes kontroles dienestiem. To darbinieki vienlaikus pārbaudīs vai cilvēki ir iegādājušies biļetes braucienam. Pašā pirmajā nedēļā, līdz 22. Maijam Rīgas pašvaldības policijas darbinieki strādās ļoti pastiprinātā režīma. Ja pārkāpumi nebūs, vai būs minimāli, tad policija iespēju robežās izteiks tikai brīdinājumu.

Tāpat policijai līdzi būs vienreiz lietoajāms maskas, kuras nepieciešamības gadījumā dos cilvēkiem. Tomēr ir jāņem vērā, ka policistiems masku skaits nebūs milzīgs, tāpēc sastopot policiju nedrīkst paļauties uz to, ka tagad par brīvu saņemsiet masku.

Jāņem vērā, ka policija katru gadījumu vērtēs individuāli un policija notikuma vietā var cilvēkam piemērot naudas sodu par noteikumu neievērošanu. Jāņem vērā, ka naudas sods tiks piemērots par prasību neievērošanu, jeb ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu. Fiziskām personām likumā paredzētais sods ir no 10 līz 2000 Eiro.

Lasi vēl :  Veselības Ministre Ilze Viņķele pēkšņi paziņo milzu jaunumus tautai

Avots