Interesanti, Noderīgi

Nu ir tikusi paziņota ļoti svarīga un būtiska informācija saistībā ar koronavīrusu

Vairāk nekā 2 miljoni cilvēku visā pasaulē ir inficēti ar jauno un bīstamo koronavīrusu. Tagad nesen veikts pētījums liecina, ka agrākais infekcijas uzliesmojums varētu būt sācies jau septembrī. Saskaņā ar The Mirror, Kembridžas universitātes pētnieki ir izpētījuši vīrusa avotu, lai aprēķinātu iespējamo pirmā uzliesmojuma datumu. Saskaņā ar ziņojumiem konkrētā koronavīrusa gripa Uhanā izcēlās no 13. septembra, ka ir daudz agrāk, nekā iepriekš apgalvoja Ķīna.

Pētījuma vadītājs Pīters Forsters uzskata, ka šis vīruss ir bijis no  sikspārņiem vai citiem dzīvniekiem un tad pārnesta uz cilvēku, bet infekcija starp cilvēkiem noteikti ir sakusies jau sākās septembrī. Pētījumā, kas vēl ir jāpārskata, pētnieki izmantoja matemātiskos algoritmus, lai analizētu koronavīrusa izcelsmi. Kaut arī vīrusa izcelsme bija no sikspārņiem, zinātnieki atklāja simtiem mutāciju starp oriģinālo Sars-CoV-2 un pirmo atklājumu Uhaņā.

Koronavīrusi parasti tiek mutēti reizi mēnesī. Pēc pētnieku domām, tas liek domāt, ka vīruss daudzus gadus, iespējams, izplatījies dzīvniekiem un cilvēkiem, līdz tas sasniedzis pašreizējo formu. “Ja man liktu atbildēt, es teiktu, ka sākotnējais vīruss sākās Ķīnas dienvidos, nevis Vuhana. Tomēr sikspārņi un cilvēku audi joprojām ir jāpēta, lai pārliecinātos.” sacīja Pētījuma vadītājs.

Kopš pandēmijas koronavīrusa izcelsme ir plaši apspriesta zinātnieku vidū visā pasaulē. Neskatoties uz apgalvojumiem, ka vīruss ir mākslīgs vīruss, pagājušajā mēnesī veiktajā pētījumā netika atrasti pierādījumi.