Interesanti, Noderīgi

Paziņots, kad beidzot varētu tikt atcelti pandēmijas ierobežojumi

Pašreizējais jautājums ir par to, vai ir iespējams atcelt Latvijas ārkārtas stāvokli 12. maijā, vai tam tomēr sekos citi ierobežojumi un darbības? Veselības ministrijas galvenā eksperte infekcijas slimību jautājumos Uga Dumpis atbildēja uz daudziem ļoti svarīgiem jautājumiem, kurus cilvēki labprāt uzzināja. Tagad ir vissvarīgākais un nozīmīgākais brīdis. Uga Dumpis sacīja, ka Latvija ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kurai ir samērā nelieli ierobežojumi. Jebkurā ziņā tā ir laba vēsts, bet tā nav visiem! Labās ziņas ir tas, ka Latvija ir viena no valstīm, kurā ir salīdzinoši maz inficēto cilvēku, un mirušo skaits ir daudz mazāks nekā kopējais inficēto skaits.

Šīs situācijas lielākā priekšrocība ir tā, ka Latvijai bija daudz laika, lai sagatavotos konkrētajai situācijai. Dumpis norādīja, ka Latvija aktīvi sekojusi citu valstu izplatības ierobežojumiem un mācījusies no citu valstu kļūdām un sasniegumiem. Jāuzskata, ka tā ir tieši Latvijas pieņemtā stratēģija, jo starp Baltijas valstīm situācija ir sasniegusi labākos rezultātus, kas patiešām ir iepriecinoši.

Tomēr vissvarīgākais jautājums, kas jāuzdod lielākajai daļai latviešu, ir tas, kad beidzot tiks samazināti un pilnībā atcelti ierobežojumi. Uga Dumpis to ļoti stingri norādīja…  Viņš teica, ka mēs drīzumā joprojām nejutīsimies droši. Viņs paredz, ka noteiktie ierobežojumi un preventīvie pasākumi gada otrajā pusē tiks mīkstināti. Tomēr tas nenozīmē, ka visi svarīgi ierobežojumi tiks atcelti, tā ka vispārējā situācija sāks uzlaboties.

Dumpis, kuram arī ir nozīme, sacīja, ka tad, kad ierobežojumi tiks atviegloti, vispārējā situācija tiks apsekota neatkarīgi no situācijas. Pat ja situācija joprojām būs nelabvēlīga, vajadzības gadījumā ir iespējams veikt izšķirošus jaunus drošības pasākumus.

Uga Dumpis arī norādīja, ka ierobežojumi Latvijā ir salīdzinoši mazi, salīdzinot ar citām valstīm, un netiek pakāpeniski ieviesti, taču ir pamatīgs pasākums … Acīmredzot mēs nevarēsim tik ātri atcelt ierobežojumus izteicās Galvenais infekcijas slimības zinātnieks teica.

Viņš skaidri pateica, ka mēs neesam izolēta sala, kas viegli varētu kontrolēt situāciju. Latvija ir viena no aktīvākajām valstīm Eiropā ne tikai loģistikas nozarei, bet arī pieprasījumam pēc citu preču pārvadāšanas, kas īpaši izceļas Liepājā. Pašlaik mēs varam tikai cerēt, ka situācija pakāpeniski uzlabosies, un tad cerēt, ka īpašie ierobežojumi pakāpeniski samazināsies.