Interesanti, Noderīgi

Swedbank nāk klajā ar nopietnu paziņojumu – Tas ietekmēs visus bankas klientus

Pašlaik, reaģējot uz joprojām lielajām bažām par koronavīrusa Covid-19 ietekmi uz uzņēmumu un mājsaimniecību ekonomisko stāvokli, Zviedrijas bankas Latvijas filiāled (Swedbank) ir paziņojusi būtiskus jaunumus.  Sākotnēji Swedbank visiem klientiem, kuri līdz šim nav piedzīvojuši grūtības, sniegs īpašas kredītbrīvdienas, kuras pamatīgi atvieglos dažādu cilvēku problēmas. Šīs konkrētas kredītbrīvdienas varēs uz laiku pilnībā atlikt aizdevuma pamatsummas apmaksu un par šo pakalpojumu neiekasēs pilnīgi nekādu papildu maksu.  Privātpersonas un uzņēmumi varēs pieteikties uz aizdevuma pamatsummas atmaksu līdz sešiem mēnešiem. Mājokļa kredītiem šis skaitlis  ir līdz pat 12 mēnešiem, kas ir iepriecinoša ziņa tiem, ka snonākuši grūtībās.

Kā uzsvēra “Swedbank” galvenais vadītājs Latvijā Reinis Rubenis: “Mēs vēlamies palīdzēt klientiem pārvarēt šo ārkārtas situāciju, kas daudzām ģimenēm un uzņēmumiem ir radījusi negaidītas grūtības. Sadarbojoties ar valsts institūcijām un citām bankām, Tiek pētīti arī citi atbalsta pasākumi. Mēs vēlamies sniegt klientiem iespējas samazināt ikmēneša aizdevuma maksājumus, nemaksājot komisijas. Tomēr ir ļoti svarīgi, lai klienti savlaicīgi pieteiktos kredītbrīvdienām pirms aizdevuma kavēšanās.

Dažiem uzņēmumiem un mājsaimniecībām šis ir ideāls risinājums. Globālās pandēmijas ietekmē šie uzņēmumi un mājsaimniecības pašlaik saskaras ar nopietnām finansiālām grūtībām. Daudzi cilvēki ir bez darba vai īslaicīgi nespēj strādāt, tāpēc viņiem nav ienākumu. Tāpēc, tāpat kā nodokļu atlaide, arī pašas bankas kredītperiods sniedz lielāku iespēju īslaicīgi veicināt naudas plūsmu, un privātpersonas vai uzņēmumi var atjaunot normālu ienākumu līmeni.

Lai varētu pieteikties kredītbrīvdienām, gan uzņēmumi, gan privātpersonas var nosūtīt savus pieteikumus bankas pārskatu veidā, kas tiek piedāvāti pašā internetbankā. Lai vienkāršotu procesu un paātrinātu atbilžu saņemšanu – To var iegūt Swedbank oficiālajā vietnē www.swedbank.lv.

Konkrētas kredītbrīvdienas attiecas uz pamatsummas maksājumiem, savukārt īpašie procentu maksājumi joprojām ir jāveic. Kredīta brīvdienu laikā nenomaksātā pamatsumma tiks sadalīta uz atlikušo aizdevuma termiņu. Jūs jebkurā laikā varēsit atcelt pieteikto kredītbrīvdienu un atgriezties pie parastā maksājumu grafika.