Interesanti, Noderīgi

Veselības Ministre Ilze Viņķele pavisam negaidīti paziņojusi : “12. Maijā ierobežojumi nebeigsies”

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) intervijā Latvijas Radio sacīja, ka, lai izlemtu mainīt jebkādus ierobežojumus, četru nedēļu laikā tiks izmērīti vairāki Covid-19 sastopamības līmeņi. Ministre sacīja, ka līdzšinējie dati liecina, ka šo situāciju var precīzi noskaidrot un analizēt četru nedēļu laikā. Tāpēc tiks ierosināts “izmērāms standarta režģis”, lai precīzi norādītu, kad un kā mainīt noteiktos ierobežojumus.

Šie kritēriji būs inficēto personu kopējais skaits, jaunu gadījumu skaita palielināšanās vai samazināšanās pēc līknes statistikas. Kā arī saslimstības līkne, hospitalizāciju skaits, nopietnu gadījumu skaits un tas, vai kādā ciematā un iestādē nenotiek pēkšņs uzliesmojuma vilnis.

Viņa sacīja, ka, novērtējot šos kritērijus četru nedēļu laikā, būs lielāka saprašana par to vai situācija mainās un kurā virzienā tas notiek. Tajā pašā laikā viņa minēja, ka eksperti ieteica metodi vīrusa replikācijas ātruma novērtēšanai, lai saprastu cik viens cilvēks Latvijā inficē citus. Viņa nopietni domā, ka attīstīs arī šādu modeli, lai izprastu kopējo statistiku.

Viņķele izteicās : “Ir skaidrs, ka Covid-19 nepazudīs tik drīz, mums jāievēro noteikumi, vīrusu infekcijas līkne pasaulē var atkal pieaugt.”  Par piemēru viņa ņēma Singapūru, kur izcēlās otrais pandēmijas vilnis.

Kā uzsvēra Viņķele tad, Veselības ministrija saprot, ka pat tādos maigos apstākļos kā Latvija – ilgstoša ierobežojumu saglabāšana var izraisīt lielu sabiedrības nogurumu. Politiķe uzsvēra: “Šeit jāsaprot, ka tā cena ir augsta, jo vīruss akal var izcelties no jauna. (..) Tieši tā ir vīrusa bīstamība. Lai atbrīvotu mūs no jebkādiem ierobežojumiem, mums ir jāizmanto pašreizējie standarti.” Kopumā ministre uzskata, ka visi ierobežojumi nebeigsies 12. maijā.