Interesanti, Noderīgi

Veselības ministrijas infektologs Dumpis nācis klajā ar nopietnu ziņu tautai

Veselības ministrijas galvenais infekcijas infektologs Uga Dumpis sacīja, pašlaik īsti neesot iemesls uztraukumam. Tomēr vinš uzsvēra, ka pašlaik arī nav iemesls Koronavīrusa Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanail Protams, ka jāņem vērā, kopējā situācija tomēr, joprojām pret visu esot jāizturas ar zināmu pisardzību.  Neskatoties uz pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaita palielināšanos, pēc infekcijas slimību infektologa domām, tas bija saistīts ar uzliesmojuma atklāšanu un efektīvu kontroli plānotajā pārbaudes procesā.

Infekcijas slimības infektologs paskaidroja, ka situācijas pasliktināšanos var norādīt uz uzņemto pacientu skaita palielināšanos vai nebūtiskāku atsevišķu pacientu parādīšanos, piebilstot, ka “tas būtu iemesls uztraukumam un atvieglojumu izvērtēšanai”.

Dumpis sacīja: “Pagaidām viss ir stabili, un situāciju valstī joprojām var uzskatīt par kontrolētu.” Komentējot nesen atklāto pacientu skaita pieaugumu pagājušajā nedēļā, infekcijas infektologs norādīja, ka tas ir saistīts ar daudziem saistītiem gadījumiem sociālās aprūpes namos un patversmēs.

“Tādi notikumi ir arī bijuši iepriekš,” zināja teikt infektologs, argumentējot, ka “līdz šim visi lielie uzliesmojumi ir veiksmīgi kontrolēti, un tiem nav bijusi ietekme uz kopējo epidemioloģisko situāciju valstī”.

Tajā pašā laikā, pēc Dumpja teiktā, lielai daļai pacientu, kuriem konstatēti pozitīvi rezultāti, ir asimptomātika, kas nozīmē, ka viņiem nav nepieciešama medicīniska ārstēšana un viņiem jāievēro tikai izolācijas protokols.

Saskaņā ar ziņojumiem un  saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centru publiskotajiem datiem un aģentūras LETA aprēķiniem pēdējās 7 dienās Latvijā ir kontatēti par 26% vairāk Covid-19 saslimšanas gadījumu nekā pirms nedēļas.

Lasi vēl :  Ļoti nozīmīgi un svarīgi jaunumi visiem autovadītajiem!

Avots